У категорији најбољи издавачки пројект добитник је Библиотека „Нова осјећајност“, д.о.о. Вријеме – Зеница. У категорији домаће књижевности добитник је „Мрежа“ Изета Первића – Босанска ријеч – Тузла, а стране „Тумач болести“ Ђумпа Лахирија – д.о.о. „Сејтарија“ и „Нови живот“ Орхана Памука – ГИК ОКО.
За најбоље књиге објављене у 2003. години у категорији публицистика проглашене су „Босанска државност и националност“ Омера Ибрахимагића – ВКБИ, „Социологија симболичке културе“ Хидајета Реповца – Магистрат и „Босанска политичка мисао“ Есада Згодића – ДЕС. За најбољу књигу у категорији хисториографије проглашена је књига „Бањалучки бој из 1737.“ Енеса Пелидије – ИЦ Ел-Калем. За најбољег аутора 2003. године проглашен је Абдулах Шарчевић: „Политичка филозофија и мултикултурални свијет“ – Свјетлост.
У категорији научно-стручне литературе (умјетност, филозофија и језик) за најбоље књиге проглашене су „Над турским и босанским фразиконом“ Амине Шиљак-Јесенковић – Оријентални институт, „Љековито биље у БиХ“ Смаила Бешлије – АРКА Прес и „Методологија друштвених наука“ Џевада Термиза – ТКП Шахинпашић. У категорији најбољи графички дизајн добитници су Издавач ЗОРО и Библиотека Модерно око.
Посебне награде додијељене су часопису „Мост“ из Мостара, „Руже изгорјеле“ – радови дјеце Сребренице - ИЦ Ел-Калем и прилозима за оријенталну филологију. Посебна награда за промоцију Сарајева у БиХ и свијету додијељена је Магбулу Шкори за „Поздрав из Сарајева“ – Graphic Car, а посебна награда за монографије додијељена је Зорану Филиповићу за дјело „Свети отац Иван Павао II у Бањој Луци“ и Николи Ковачу за „Сликарство у БиХ 1945-1990.“.
|